iF
iF

Reklam Ajansları Ne YAPMAZ?

Reklam Ajansları Ne YAPMAZ?

 

Reklam ajansları yaptıkları işlere göre belirli departmanlara ayrılır ve her şeyin olduğu gibi reklam ajanslarının da belirli çizgileri vardır. Kimi sadece kreatif bölümü benimserken, bir başka ajans sadece dijital medyada hizmet verebilir. Ankara’da bulunan ve tam hizmet ajansı olan, Pandora Ajans bu başarıyı en iyi şekilde taşıyan ajanslardan bir tanesidir.,

Reklam ajanslarına 1’den 10’a kadar puan vereceksek Pandora Ajans’a müşterilerine verdiği özenden, yaptığı işlerin temiz olmasından ve kalitesinden dolayı 10 verebiliriz.

Gelelim başarılı bir reklam ajansı neler yapmaz? Her zaman reklam ajansları ne iş yapar’ı konuşuyoruz. Bu kez de reklam ajansları ne yapmaz’ı konuşalım.

Reklam ajansları hangi cümleleri kabul etmez?

Ara yüz işlerinde “önce iş sonra tahsilat”

Önce demo çalışın, görelim nasıl bir ajanssınız!”

“Çok ajans tanıdığım var ama senin ajans kazansın!”

“Her şeyi en başta konuştuk ama 3-4 tasarım işini de yap bedava!”

“Çok acil vallahi, proje ile ilgili maili akşam gönderirim, sabaha işi teslim almalıyım!”

“Yoktan var edin arkadaşlar!”

“O kadar para veriyoruz! İçinize sinmese de benim dediğim olacak!”

“Beni marka yap yahu!” (Ama ne bir logosu var ne bütçesi)

“Sınırsız revize benim hakkım! Müşteriyim kardeşim, ben haklıyım ben ben ben!”

“Ne var yani 3 ay ödeme yapmadıysak, kaçmıyoruz ya, ayrıca yaptıklarınızı da beğenmedim, istediğiniz ücretin yarısını haftaya veririm.”

Cümlelerinin sahibiyseniz tanışmayalım!

Biz, yaptığımız işe değer veren, prestij sahibi, yaratıcılıktan anlayan, işi uzmanına bırakan, naif,  sevgi dolu, ne istediğini bilen, reklama önem veren, belirli bütçe harcandığında reklam anlamında bir şeyleri başarma olgusuna kavuşulabileceğini anlayan müşterilerimizle mutluyuz.