iF
iF

Reklam Ajansı Nedir? Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Reklam Ajansı Nedir? Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

 

Reklam Ajansı Nedir? Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

 

            Dünya genelinde yaklaşık 200 yıldır var olan reklamcılık sektörü her geçen gün daha da gelişerek ilerlemektedir. Bu kapsamda birçok firma açılarak sektörde hizmet vermeye başladı. Bir firma ya da markanın toplum genelinde bilinilirliğinin artırılması ve bu sayede gelirlerinin yükselmesi için başvurulan en önemli iş ortaklarından biri reklam ajansı olmaktadır. Bu ajanslar markaya ait ön pazar araştırması yaparak raporlama sürecine kadar firmanın büyümesi için elinden geleni yaparlar.

 

            Sektörün gelişmesi ile beraber tam olarak reklam ajansı hizmeti vermeyen firmalar da kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak tam anlamı ile kapsamlı hizmet veren firmaların sayısı çok azdır. Firmaların ulaşmak istedikleri hedef müşteri kitlesine kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayan ajanslar aracı görevi üstlenmiştir. Bu ajansların medya organlarından tamamen bağımsız bir şekilde hizmetlerini sürdürmesi ortaya koyduğu başarıyı artırmaktadır.

 

 Reklam Ajansı Nedir?

 

            Reklam ajansları vermiş oldukları hizmetler ile müşterilerinin hedeflerini doğrudan etkilerler. Bu nedenle ajanslar çalışmalarında çok dikkatli davranmalıdır. Bu kapsamda reklam ajanslarında işin uzmanı olan kişiler görev almaktadır.

 

 

            Her zaman müşteri adına çalışan ajanslar, reklamların oluşum aşamasından kontrol edilmeleri ve piyasaya sürülmesine kadar her aşamasında büyük bir titizlik gösterirler. Firmaların kullanmayı düşündükleri iletişim seçeneklerini belirleyen ajanslar, firmaların hizmetleri kapsamında yaratıcı fikirler ve tasarımlar üreterek tanıtım hizmeti vermektedir.

 

            Ankara reklam ajansı konusunda son derece gelişmiş bir bölgedir. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan Ankara’da birçok firmanın hizmet sunması nedeni ile reklam ve tanıtımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Firmaların profillerini en iyi şekilde yansıtacak olan reklam ve tanıtımlar reklam ajansları tarafından düzenlenir. Reklam bir süreçtir ve ajanslar tarafından bu süreç en iyi şekilde takip edilmektedir.

 

 

 Reklam Ajansları Ne Gibi Hizmetler Verir?

 

            Çok kapsamlı bir sektör olan reklam sektöründe hizmet veren ajanslar çok farklı alanlara yönelebilmektedir. Reklamların işlevi asla yadsınamaz. Bunun bilincinde olan firmalar, hizmet ve ürün tanıtımlarını yapmak için ajanslardan yardım almaktadırlar.

 

            Özellikle başkent Ankara’da hizmet veren firmalar, rekabet sürecinde çok fazla firma ile yarıştıkları için Ankara reklam ajansı ihtiyacı çok olan bir şehirdir. Reklamlar sektörde farkındalık yaratmanızı sağlar. Akılda kalıcı bir şekilde planlanan reklamlar kapsamında markaya ait bir karakterin oluşturulması, o ürün ve hizmetin kısa sürede hem o bölgede hem de Türkiye genelinde tanınmasını sağlar.

 

            Reklam ajansları dijital, konvansiyonel ve yazılım-video alanlarında hizmetler sunmaktadır. Dijital hizmetler kapsamında sosyal medya yönetimine önem verilir. Bu bağlamda temel bir strateji oluşturularak gerekli planlamalar yapılır. Markaya ve kurumsal kimliğe uygun içerik hazırlanarak dijital kampanya yönetimi belirlenir.

 

            Konvansiyonel hizmetler kapsamında marka oluşturularak kampanyanın tasarımı yapılır. Basın görseli, logo, amblem, poster ve afiş gibi tasarımların tamamı planlanır. Daha sonra yazılım-video kapsamında uygun bir tanıtım filmi hazırlanarak senaryo oluşturulur ve piyasaya sürülür. Pandora Ajans olarak Ankara Çankaya’dan bütün Ankara bölgesine reklam ajans hizmetleri veriyoruz. Profesyonel ekibimizle vermiş olduğumuz hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.